What's happening?

<h5>FREE <span class=19.99 ~ Hipnotik Metafor ile Genel Hipnoz Uygulamaları | COUPONS Udemy">

FREE 19.99
~ Hipnotik Metafor ile Genel Hipnoz Uygulamaları | COUPONS Udemy
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Hipnotik Metafor ile Genel Hipnoz Uygulamaları

Requirements

  • Metaforların yaşama etkisini keşfetmek ve anlamak isteyenler

Description

Hipnotik metafor ve genel hipnoz uygulamaları sayesinde yaşamınızda sıkça rastladığınız, maruz kaldığınız durumları fark edin. Ayrıca Hipnotik metaforların gücü sayesinde trans uygulamaları yapabilir ve kendi gündelik yaşamınızın doğru metaforunu oluşturabilirsiniz. Bu sayede kendi şahsi gündelik metaforunuzu oluşturabilir ve gündelik yaşamınızı daha da güzelleştirebilirsiniz.

Yaşamını yeniden inşa etmek isteyen kişilerin bilinçdışı ile yeniden iletişim kurması ve doğru bir şekilde bilinçdışının yardımını almayı sağlayacak bir kurstur.

Metafor özellikle edebi çalışmalarda yer alan mecaz anlatımdır. Bir şeyi anlatırken doğadan ve başka bir şeyden alınan güzel bir benzetme olmaktadır. Genellikle güzel olanı anlatırken başka alanda güzelliği ile bilinen bir şeye atıfta bulunmak metafor olarak nitelendirilmektedir. Metafor anlatımı güçlendirirken, aynı zamanda sanatsal bir değer de kazandırmaktadır.

Birisi bize hiç gitmediğimiz bir beldenin havasını anlatırken “Oranın havası çok sıcak ve nemlidir.” demesiyle “İnsanın gömleği vücuduna yapışıyor, insan nefes alırken boğulacakmış gibi oluyor.” demesi farklıdır. Birinci anlatım soyut bir tarif, ikincisi ise benzetmeyle (metaforla) yapılan bir anlatımdır. Bir düşünceyi benzetme, mecaz ya da metaforla anlattığımızda dinleyiciyi kendi düşüncemizin içine çeker, onun da bizim hissettiğimizi hissetmesini, düşündüğümüzü düşünmesini sağlarız.

Metaforla anlatmak “sihir yapmak” gibidir. Bilimsel ya da teknik konuları anlamakta zorlanmamız, konsantrasyonumuzu çabuk kaybetmemiz, konuların zorluğundan çok anlatım dilinin soyut olmasındandır. Dil ne kadar soyut olursa anlaşılması o kadar zorlaşır. Eğer dinleyene ne dediğimizi anlatmak istiyorsak kullandığımız dilin duygularımıza, sezgilerimize hitap etmesi gerekir.

Tüketiciler de kendilerini benzetmeler, mecazlar ve metaforlarla anlatırlar. 2004 yılında ev kadınları üzerinde yaptığımız bir araştırmada bir kadın, “Kendime baktığımda aynada kocaman bir sıfır görüyorum.” demişti. Bu anlatım tam anlamıyla bir “benzetme”,  bir “mecaz” yani metafordur. Kadın sayfalarca anlatılacak duygu ve düşüncesini bir cümlecikle anlatıvermişti. Başka hiçbir anlatım biçimi bu kadar güçlü olamazdı. Hiçbir sosyolog bu düşünceyi bu kadar kısa bir yolla anlatmayı başaramazdı.

Who this course is for:

  • Metaforlar, hipnoz, kişisel gelişim, iletişim


Get this Deal

19.99

FREE
19.99

 

Hipnotik Metafor ile Genel Hipnoz Uygulamaları

[100% Discount]
GET THIS DEAL
[100% Discount] #Hipnotik #Metafor #ile #Genel #Hipnoz #Uygulamaları #Get this Deal
تخفيضات,كوبونات,كوبون,عروض,كوبون كل يوم
Get this Deal,Get this Deal
udemy sale,udemy for business,udemy discount,udemy gutschein,business administration,discount factor,course deutsch,course catalogue,udemy course discount,javascript courses online,javascript course,freebies,toefl speaking,excel courses online,excel courses,excel templates dashboard,software engineering course online,software engineering course,

<h5>FREE <span class="retail-old"><strike><span class="value">19.99</span></strike></span></h5> ~ Hipnotik Metafor ile Genel Hipnoz Uygulamaları | COUPONS Udemy

Director

Director

Cast

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.